Czwartek, 20 stycznia 2022
Imieniny: Fabian, Sebastian
pochmurno
2°C

Projekt ze środków WFOŚiGW

W lipcu  2020 r. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. zakończył realizację inwestycji pn. „Przebudowa kotłowni z paliwa stałego na paliwo gazowe w budynku głównym Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Nowej Soli”, która obejmowała likwidację dotychczas używanego kotła węglowego o mocy 160 kW, a w zamian  instalację dwóch nowoczesnych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania o mocy 2 x 60 kW.

Celem tej inwestycji było zapewnienie prawidłowej pracy kotłowni i dostosowanie jej do aktualnych norm i przepisów oraz m.in:

  • zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów zawierających dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, sadzy,
  • wymiana starszych urządzeń na nowoczesne, niezawodne, mniej uciążliwe dla otoczenia, których obsługa jest prostsza,
  • zmniejszenie ilości odpadów powstałych w wyniku spalania węgla (popiołów).

Prace zostały wykonane zgodnie z umową przez firmę PW TAD-DAN Daniel Piejko z siedzibą w Kożuchowie i w dniu 10 lipca dokonano odbioru całości robót związanych z wykonaniem modernizacji kotłowni wraz z jej rozruchem.

Od teraz kotłownia jest zasilana paliwem gazowym. W ten sposób Spółka przyczynia się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

 Całkowite nakłady inwestycyjne (brutto) wyniosły 145 386,00 zł, w tym:

▪ dokumentacja projektowa 8 856,00 zł ,

▪ roboty budowlane 136 530,00 zł.

 Zadanie zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie pożyczki w kwocie 111 000,00 zł.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!