Czwartek, 20 stycznia 2022
Imieniny: Fabian, Sebastian
pochmurno
1°C

Przyłączenie do sieci

Co i jak należy załatwić, aby prawidłowo wykonać przyłącze wodociągowe lub kanalizacyjne i zostać naszym odbiorcą wody i/lub dostawcą ścieków
 

krok  1 

Wystąpić z wnioskiem o przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej. W tym celu należy wypełnić wniosek  (wzór wniosku o przyłączenie do sieci. doc)  oraz załączyć mapę sytuacyjno-wysokościową z zaznaczoną lokalizacją budynku lub działki.

 UWAGA!

Wniosek o przyłączenie do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej można złożyć elektronicznie bez konieczności wizyty w Spółce. Wystarczy skorzystać z naszej e-usługi dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych  e-warunki techniczne.

Warunki techniczne wydane na podstawie złożonego e-wniosku otrzymasz drogą elektroniczną oraz pocztą w formie tradycyjnej.

Aby złożyć wniosek:

ikonka e warunków technicznych

krok 2

W odpowiedzi na złożony wniosek MZGK wydaje warunki techniczne przyłączenia nieruchomości do sieci  - dostosowane do indywidualnych potrzeb.

krok 3 

Zgodnie z wydanymi warunkami należy zlecić uprawnionemu projektantowi wykonanie projektu technicznego (PT) przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego oraz uzgodnień branżowych.

krok 4

Projekt techniczny (PT) przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego należy uzgodnić w MZGK w zakresie przyjętych rozwiązań technicznych. W tym celu należy złożyć 2 egz. projektu technicznego.

krok 5

Wybudować przyłącze wodociągowe i/lub kanalizacyjne zgodnie z projektem technicznym oraz wykonać podejście pod wodomierz.

krok 6 

Po wykonaniu przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego - przed zasypaniem należy zgłosić w MZGK gotowość do odbioru technicznego (zgłoszenia można dokonać również poprzez Platformę Usług Elektronicznych, korzystająć z usługi e-warunki techniczne). Uzyskanie odbioru końcowego przyłącza wodociągowego jest równoznaczne z nieodpłatnym otrzymaniem wodomierza domowego oraz jego zamontowaniem i oplombowaniem przez nasze służby techniczne.

krok 7

Po dokonaniu odbioru końcowego przyłącza należy podpisać umowę z MZGK na dostarczanie wody lub odprowadzanie ścieków.  Uzyskanie odbioru końcowego przyłącza wodociągowego jest równoznaczne z nieodpłatnym otrzymaniem wodomierza domowego oraz jego zamontowaniem i oplombowaniem przez nasze służby techniczne.


Szczegółowych  informacji  można uzyskać w Dziale Sieci Wodno-Kanalizacyjnej - pok. nr 1 lub telefonicznie pod numerem: 68  478 51 28 lub 68  478 51 29

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!