Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Nowa Sól
Powróć do: O Spółce

Edukacja

Warsztaty edukacyjne 2021 r.

We wrześniu 2021 r. odbyła się kolejna edycja naszych warsztatów edukacyjnych pn. „Skąd się bierze woda w kranie ?" dedykowanych uczniom klas III Szkół Podstawowych z Nowej Soli.  Akcja trwała przez 9 dni, w czasie których Stację Uzdatniania Wody w Nowej Soli odwiedziło 11 klas. W tym roku dzieci oprócz tego, że zapoznały się z kolejnymi etapami procesu poboru i uzdatniania, spróbowały wody prosto z filtra to również jako pierwsze miały okazję do obejrzenia filmu edukacyjnego pn. Skąd się bierze woda w kranie?, który powstał na potrzeby warsztatów i miał w tym roku swoją premierę.  Nasz nowy bohater filmu - kwadraciak był również tematem warsztatów plastycznych, które polegały na odwzorowaniu kwadraciaka na kubkach ✏️
Po zadowolonych buziach dzieci opuszczających SUW - wnioskujemy, że mimo nie najlepszej pogody, akcja się udała a zdobyta wiedza połączona z zabawą zostanie w pamięci na dłużej.
 
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim sponsorom, którzy udzielili nam wsparcia finansowego! 
Jerzmanowski i Wspólnicy, Hydro-Partner z Leszna , Model Opakowania Sp. z o.o. z Nowej Soli, Gradus Usługi Geodezyjne z Nowej Soli.
 
 
   

   
 
 

a poniżej linki do naszych postów na Facebooku dotyczących tegorocznej akcji :-)